Zostań reprezentantem STS Gryf Gmina Zamość i naucz się doskonałej techniki gry na boisku

  • 18.11.2022, 15:25 (aktualizacja 18.11.2022, 15:51)
  • Małgorzata Zaręba
Zostań reprezentantem STS Gryf Gmina Zamość i naucz się doskonałej techniki…
Piłka nożna to sport zespołowy adresowany do każdej grupy wiekowej, bo do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W trakcie 90 minut gry zawodnicy wykonują szereg ćwiczeń i ruchów, a ta forma aktywności fizycznej to szereg korzyści zdrowotnych. Z jakich względów warto uprawiać tę dyscyplinę sportu? Gry zespołowe, do których zaliczana jest piłka nożna wpływają na rozwój fizyczny i osobowy człowieka. Bowiem ma ona walory integracyjne, co sprawia że każdy zawodnik utożsamia się z drużyną. Tak jak każda aktywność fizyczna, piłka nożna zapewnia dobre samopoczucie i gwarantuje długie życie w zdrowiu i dobrej kondycji. Piłkę nożną warto uprawiać ponieważ wbrew przyjętym stereotypom wspomaga leczenie wielu schorzeń m.in. chorób serca i chorób ze strony układu krążenia. Ponadto częste treningi wzmacniają wytrzymałość układu kostnego, a wiec mięśni, stawów i kości.

To tylko niektóre zalety wynikające z uprawiania piłki nożnej. Jakie inne korzyści w tej dyscyplinie dostrzega Rafał Turczyn wieloletni piłkarz, który aktualnie reprezentuje barwy Igrosu Krasnobród oraz jest trenerem w klubie STS Gryf Gmina Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rafał Turczyn dodał, że zainteresowanie piłką nożną w naszym regionie jest bardzo duże, a gdzie odbywają się treningi zespołu STS Gryf Gmina Zamość?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Maluchy, które chciałyby rozpocząć swoja przygodę z piłką nożną mogą trenować w Akademii Gryf Gmina Zamość. Zajęcia sportowe w Akademii opierają się głównie na uczestnictwu chłopców w grach i zabawach ruchowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Należy zaznaczyć, że dla każdego trenera zwieńczeniem okresu przygotowawczego jest korzystny bilans bramkowy i sukcesy drużyny. We wrześniu żacy starsi, którzy trenują pod okiem Rafała Turczyna uczestniczyli w prestiżowych Międzynarodowych Turniejach Api Cup w Zakopanem oraz Pro - Turniejach w Licheniu. Zawodnicy biorąc udział w rozgrywkach mogą przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności na boisku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicząc w Pro - Turniejach drużyna Gryfa miała okazję zaprezentować swoje umiejętności obok takich drużyn jak: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Warta Poznań. Dzięki sprawdzeniu swoich taktycznych umiejętności na tle innych zespołów, zawodnicy zdobyli doświadczenie, co sprawiło że na boisku czują się silniejsi i bardziej zmotywowani do dalszego działania.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piłkarze doskonalą technikę gry pod okiem szkoleniowców, ale trenerzy również nabywają nowe umiejętności. Co warto zaznaczyć filialną drużyną Gryfa jest Raków Częstochowa dlatego w ostatnim czasie trenerzy Gryfa uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w Częstochowie. Trenerzy w składzie: Rafał Turczyn, Damian Koszel Sebastian Luterek i Paweł Szajewski mogli zobaczyć jak wyglądają treningi piłkarskie na poziomie ekstraklasy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trenerzy nabytą wiedzą dzielą się z innymi szkoleniowcami, a zdobyte doświadczenie przekładaj na praktykę. Od nowego roku treningi piłkarskie w klubie uzupełnią zajęcia z psychologiem sportowym. Rozmowy z psychologiem dotyczyć będą nie tylko piłkarzy, ale także rodziców, którzy w procesie wychowawczym odgrywają podstawową rolę. Zajęcia z psychologiem mają za zadanie odpowiedzieć na proste pytania typu jak ma się zachować rodzic w trudnej sytuacji np. kiedy zawodnik ma gorszy dzień, lub doznał porażki. Rafał Turczyn podkreślił, że dziecka z tego typu emocjami nie należy pozostawiać samemu sobie ponieważ najlepszym rozwiązaniem na poznanie problemu jest rozmowa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piłka nożna to także aspekt zdrowotny, bo zawodnicy narażeni są na urazy. Aby zapobiegać różnego rodzaju kontuzjom trenerzy wprowadzi do cyklicznych zajęć trening wszechstronnego przygotowania motorycznego. Na czym polega ten projekt?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rafał Turczyn dodał, że zapisy do klubu STS Gryf Gmina Zamość prowadzone są przez cały rok.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warunki do trenowania piłki nożnej w Zamościu i regionie mamy bardzo dobre. Aby zawodnicy mogli trenować w trudnych warunkach atmosferycznych w planach zamojskiego OSiR jest także budowa boiska piłkarskiego o zadaszeniu balonowym. Realizacja tego planu będzie możliwa jeśli Miastu Zamość uda się pozyskać na ten cel środki finansowe. Marzeniem wielu klubów sportowych jest także budowa większej ilości boisk o sztucznej nawierzchni. Korzyści z uprawiania piłki nożnej jest mnóstwo. Serdecznie Państwa zachęcamy do zapoznania się z ofertą sportową klubu, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kliknij

Zachęcamy do posłuchania audycji "Rozmowa dnia" z trenerem Rafałem Turczynem, który zdobyte doświadczenie zdobył grając w wielu piłkarskich klubach tj.: AMSPN Hetman Zamość, Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Omega Stary Zamość, Sokół Zwierzyniec, Huczwa Tyszowce czy Valdres FK.  kliknij

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe