Biłgoraj. Finał 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

  • 20.11.2022, 13:53
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Finał 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się (19.11) Powiatowy Finał 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego tegorocznym tematem przewodnim były utwory związane z tematyką współczesności.

O szczegółach konkursu informowała kierownik artystyczny BCK Maryla Olejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkursy recytatorskie służą wszechstronnemu rozwojowi młodego człowieka – podkreślała Katarzyna Bastrzyk, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jury oceniało wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Nominację do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie otrzymali Maciej Szczepański ze SP Nr 5 w Biłgoraju, Julia Kusztykiewicz ze SP w Józefowie, Małgorzata Basińska ze SP w Majdanie Nepryskim oraz Zuzanna Nalepa z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe