UKJ „Legion", czyli ogólnorozwojowe zajęcia zawierające elementy gimnastyki korekcyjnej

  • 22.11.2022, 12:54 (aktualizacja 23.11.2022, 12:22)
  • Małgorzata Zaręba
UKJ „Legion", czyli ogólnorozwojowe zajęcia zawierające elementy gimnastyki…
Sztuka walki jaką jest judo opiera się na trenowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń, a sprawdzianem dla zawodników są sparingi. Treningi judoków odbywają się na tatami, specjalnie przystosowanych miękkich matach, aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała.

Zajęcia w naszym mieście z tej sztuki walki prowadzi Uczniowski Klub JudoLegion". Początki powstania sekcji to 1975 rok, kiedy zajęcia treningowe otrzymywały wsparcie Ogniska TKKF "Meteor", a następnie sekcja w 1978 roku trenowała pod szyldem MKS Padwa. Początki sekcji zawdzięczamy Zbigniewowi Wachowi. Natomiast od 2007 roku zajęcia z tej sztuki walki pod nazwą UKJ „Legion" prowadzi jego syn Bartłomiej Wach, który swoje pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem taty.

Treningi adresowane do przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych odbywają się Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu (dawny Elektryk) przy ul. Jana Zamoyskiego 62. Natomiast zajęcia dla starszej młodzieży prowadzone są na sali mat OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8. Bartłomiej Wach przyznał, że chcąc zdobywać trofea sportowe najlepiej treningi rozpocząć w wieku kilku lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii przewidywania ruchów oraz walki w bezpośrednim kontakcie ze stawiającym opór przeciwnikiem. Jakie inne korzyści dostrzega trener?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy reprezentujący tę sztukę walki trenują w białych i niebieskich kimonach tzw. judogach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach treningu zawodnicy uczą się odpowiedniej techniki oraz ataków. Bartłomiej Wach dodał, że o poziomie wyszkolenia zawodnika świadczy kolor pasa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartłomiej Wach zdradził, że zawodnicy z czarnym pasem są bardzo dobrze wyszkoleni.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W judo wyróżniamy stopie zawodnicze i mistrzowskie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Walki treningowe prowadzone są na dwa sposoby, bo w parterze oraz w stójce. Jakie elementy powinien zastosować zawodnik, żeby wygrać pojedynek oraz ile czasu trwa walka?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Reprezentanci UKJ Legion to utytułowani zawodnicy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowski Klub Judo "Legion" zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Treningi opierają się na ogólnorozwojowych zajęciach, które zawierają wiele elementów gimnastyki korekcyjnej dlatego zalecane są jako profilaktyka wad postawy. Judo to doskonały sport dla dziecka w każdym wieku.
 

Szczegółów na temat zajęć dowiecie się Państwo w audycji "Rozmowa dnia" w najbliższą środę (23.11) o godz. 8.40.15.40. Gościem na naszej antenie będzie Bartłomiej Wach, trener UKJ Legion.

Więcej informacji o klubie kliknij

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe