Laboratorium Historiae Gothorum

  • 24.11.2022, 10:13 (aktualizacja 24.11.2022, 10:24)
  • Adrianna Czugała
Laboratorium Historiae Gothorum
Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego w Wiosce Gotów w Masłomeczu

Laboratorium Historiae Gothorum to nazwa Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego w Wiosce Gotów w Masłomeczu, które za ponad dwa lata zostanie oficjalnie otwarte. W związku z rozpoczęciem budowy w środę (23.11) odbyła się konferencja prasowa, na której została zaprezentowana historia tego miejsca oraz wizualizacja budynku, którego realizację podejmie firma KARPAT-BUD. O przeznaczeniu tego miejsca w głoszonym podczas konferencji wykładzie mówił prof. dr hab. Andrzej Kokowski z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy aby powiat hrubieszowski się rozwijał. To jest ważna decyzja lokalnego samorządu, czyli gminy Hrubieszów zaznacza wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie podsumował wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwieńczeniem spotkania było oficjalne przekazanie placu budowy, które odbyło się poprzez symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Inwestycja ta opiewa na kwotę około 21 mln zł. Gmina Hrubieszów otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 13 mln zł. Według planu inwestycja zostanie oddana za 26 miesięcy.

Adrianna Czugała

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe