Niesamowita wystawa fotografii w lubaczowskim Muzeum Kresów

  • 25.11.2022, 10:00
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Niesamowita wystawa fotografii w lubaczowskim Muzeum Kresów muzeumkresow.eu
W niedzielę (27.11) o godz. 17:00 w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbędzie się prezentacja fotografii Bolesława Fariona. Negatywy zdjęć ukazują realia dawnego życia w Lubaczowie i okolicach.

Archiwum powstało ze zdjęć ocalonych z wyburzanego domu fotografa, które po niemal 30 latach zostały odrestaurowane. Artysta zapisał każdy element ówczesnego życia na tle lokalnego krajobrazu - skupił się na ukazaniu ludzi w powojennej rzeczywistości na spustoszonych ziemiach pogranicza.

Fotografie niosą z sobą wartość dokumentalną i artystyczną. Stanowią one fascynującą podróż przez czas i przestrzeń ziemi lubaczowskiej i Roztocza Wschodniego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie współpraca z Towarzystwem Tradycji Akademickiej, Fundacji Dziedzictwa Kulturowego oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie. W wydarzeniu będą brali udział twórcy pracujący nad realizacją tego projektu.

Więcej informacji o projekcie na www.archiwumfariona.pl

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe