Msza święta za zmarłych kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej

  • 26.11.2022, 12:31 (aktualizacja 26.11.2022, 12:49)
  • Adrianna Czugała
Msza święta za zmarłych kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej
W sobotę (26.11) w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu przedstawiciele kapłanów naszej diecezji modlili się za zmarłych współbraci.

Msza św. sprawowana była pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościową homilię wygłosił dziekan dekanatu Lubaczów, ks. kan. Andrzej Stopyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ta dzisiejsza modlitwa jest okazją dla naszego kościoła diecezjalnego, aby we wspólnotowej modlitwie zwrócić się o pomoc do naszych świętych patronów i błogosławionych podkreślał ks. kan. Andrzej Stopyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od momentu powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej minęło 30 lat. W tym czasie 131 kapłanów odeszło na wieczny spoczynek. We mszy św. uczestniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz inni przedstawiciele kurii i instytucji diecezjalnych, księża dziekani oraz przedstawiciele innych kapłanów, a także osoby życia konsekrowanego.

Adrianna Czugała

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe