Debata społeczna w Gminie Telatyn

  • 28.11.2022, 15:48
  • Źródło: Urząd Gminy Telatyn
Debata społeczna w Gminie Telatyn fot. Urząd Gminy Telatyn
W Gminie Telatyn, w poniedziałek (28.11) odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Oprócz mieszkańców Gminy Telatyn i gospodarza miejsca Wójta Dariusza Kozłowskiego uczestniczyli w niej: Sekretarz Gminy Telatyn Mieczysław Szaruga, Kierownik GOPS w Telatynie Mariusz Sak, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie kl. V i kl. VIII Szkoły Podstawowej w Telatynie, a także druh Jacek Nowosadowski - Gminny Komendant ZOSP RP w Telatynie, sołtysi, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz seniorzy.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Policji: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Tadeusz Bielecki, Kierownik Posterunku Policji w Łaszczowie asp. szt. Piotr Heba oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim i Posterunku Policji w Łaszczowie, którzy, współpracują z dziećmi i młodzieżą, seniorami.

Spotkanie oprócz stworzenia możliwości do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Moja Komenda” oraz „Dzielnicowy bliżej nas". Są to aplikacje, które stanowią wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Zagadnienia te omówił Kierownik Posterunku Policji w Łaszczowie asp. szt. Piotr Heba który wyjaśnił zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz przedstawił zdiagnozowane, w oparciu o dane statystyczne problemy zarówno dotyczące ruchu drogowego jak też działań prewencyjnych Policji, jakie pojawiają się w Gminie Telatyn i Powiecie Tomaszowskim.

 

Źródło: Urząd Gminy Telatyn

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe