„Szuwarek” 2017

  • 30.01.2017, 14:14 (aktualizacja 30.01.2017, 15:38)
  • Małgorzata Zaręba
 „Szuwarek” 2017
Na krytej pływalni MOSiR w Krasnymstawie w niedzielę (29.01) odbyła się IX edycja zawodów pływackich Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek” 2017.

Zawodnicy rywalizowali w stylach: grzbietowym, klasycznym, motylkowym, dowolnym i zmiennym na dystansach: 25m, 50m, 100m, 200m i 400m.

Andrzej Miciuła, prezes i trener Wodnika Krasnystaw przyznał, że zawody wśród pływaków cieszą się dużym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął Wodnik Krasnystaw, drugie miejsce przypadło Olimpii Lublin, a trzecie SP nr 3 z Lubartowa. Andrzej Miciuła dodał, że jest dumny z postawy swoich zawodników.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Andrzeja Miciuły Kryta Pływalnia w Krasnymstawie pod względem organizacyjnym zawsze stara się sprostać oczekiwaniom zawodników.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej wyników w klasyfikacji medalowej [kliknij tutaj]

Najlepsi zawodnicy [kliknij tutaj]

Głównymi celami zawodów było:
- wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży
- popularyzacja pływania w środowisku krasnostawskim, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.
- kształtowanie nawyków higieniczno - zdrowotnych związanych z aktywnością ruchową
- promowanie walorów pływania dotyczących: bezpieczeństwa, zdrowia, naturalnej zabawy i sportu,
- integracja między zawodnikami i klubami pływackimi.
- przygotowanie młodych sportowców do rywalizacji, umiejętnego przeżywania sukcesu i porażki.

Na zakończenie zawodów w każdej rundzie „Ligi Szuwarek” sześciu  najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji otrzymało dyplomy. Natomiast  w klasyfikacji końcowej całej edycji ligi „Szuwarek” we wszystkich kategoriach wiekowych najlepszym pływakom za zajęcie miejsc I - III wręczono puchary. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw i Starostwa Powiatu Krasnystaw. Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik" Krasnystaw, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe