Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Tyszowcach

  • 01.12.2022, 11:56 (aktualizacja 01.12.2022, 12:05)
  • Małgorzata Zaręba
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Tyszowcach
Na terenie Polski skazani na karę pozbawienia wolności spotykają się z młodzieżą, by uświadomić im jak dotkliwe są konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. Za przykład nieodpowiedzialnej jazdy może posłużyć środowe (30.11) zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Tyszowcach w pow. tomaszowskim.

"Szanuj zasady, chroń życie". to hasło nowego programu, podczas którego osoby skazane za spowodowanie ciężkiego wypadku ostrzegają młodzież przed skutkami nieodpowiedzialnej jazdy. Inspektorat Transportu Drogowego ze Służbą Więzienną wspólnie organizują lekcje, które adresowane są do uczniów szkół średnich. Z młodzieżą spotykają się osoby odsiadujące wyrok za spowodowanie ciężkiego wypadku, w wyniku którego ktoś zginął albo został ciężko ranny na drodze.  Skazani opowiedzą o tym, jakie spotkały ich konsekwencje np. po tym, jak wsiedli za kierownicę bez uprawnień albo pod wpływem alkoholu. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa pierwsza taka lekcja odbyła się w listopadzie w Warszawie:

W Polsce ponad sześć tysięcy osób odsiaduję karę za przestępstwa komunikacyjne. Skazani, którzy biorą udział w programach resocjalizacyjnych i pomagają w edukacji młodzieży, mogą liczyć na skrócenie okresu kary pozbawienia wolności. Szkoły zainteresowane tego rodzaju organizowaniem lekcji dla młodzieży mogą zgłaszać się do Inspekcji Transportu Drogowego.

Warto zaznaczyć, że za przykład nieodpowiedzialnej jazdy może posłużyć zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, którego policjanci tomaszowskiej Policji skontrolowali w środę (30.11) w Tyszowcach. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalny był alkohol, co potwierdził policyjny alkomat. O ilości promili w wydychanym powietrzu informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nietrzeźwy mężczyzna za jazdę bez uprawnień poniesie konsekwencje prawne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako kierowcy nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Jako kierowcy nie możemy również udostępniać pojazdu pijanej osobie.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe