2022-12-04 Tyszowce

  • 02.12.2022, 11:40 (aktualizacja 04.12.2022, 15:53)
  • Joanna Suszko
2022-12-04 Tyszowce
W najbliższą niedzielę (04.12) Katolickie Radio Zamość gościć będzie w ramach tzw. Niedzieli Radiowej w parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach.

Jej historia sięga początku XV wieku. Jest to zatem jedna z najstarszych parafii leżących na terenie naszej diecezji.

Słynie z tradycji wylewania i wykorzystywania podczas nabożeństw największych na świece woskowych świec - na pamiątkę wydarzeń z okresu potopu szwedzkiego. Upamiętniają one wygraną w potyczce pod Tyszowcami wojsk konfederatów ze Szwedami. W podzięce za to, że wojska szwedzkie nie zostały wybite doszczętnie, ofiarowały „konia trojańskiego” w postaci 12 świec, w środku wypełnionych prochem. Świece te miały być odpalone podczas mszy dziękczynnej w kościele. Szczęśliwie, tak się nie stało.

Parafii w Tyszowcach patronuje św. Leonard. Proboszcz parafii, ks. Piotr Kawecki zaprasza do odwiedzenia kościoła parafialnego i do modlitwy za wstawiennictwem św. Leonarda.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że w niedzielę (04.12) będziemy transmitować Mszę św. z kościoła parafialnego w Tyszowcach o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył proboszcz, ks. Piotr Kawecki, a homilię wygłosi ks. Dariusz Babiak.

Do wysłuchania rozmów z parafianami zapraszamy w niedzielę o godz. 17.05, a na powtórkę materiałów w poniedziałek o 13.10.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe