Biłgoraj. Dzień formacji Rycerzy Kolumba

  • 03.12.2022, 16:00 (aktualizacja 03.12.2022, 16:18)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dzień formacji Rycerzy Kolumba
Zakon Rycerzy Kolumba z diecezji zamojsko-lubaczowskiej przeżywali (03.12) dzień formacji, którego tematem była rodzina w nauczaniu św. Jana Pawła II. Spotkanie odbyło się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

O głównych założeniach i celach dnia formacji informował Adam Maślany, wielki rycerz Rady 15 440 z Zamościa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Formacja jest niezbędna do wzrostu duchowego rycerzy – tłumaczył ks. Andrzej Chilewicz, kapelan Rycerzy Kolumba w diecezji zamojsko-lubaczowskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzina to jeden z fundamentów naszego zakonu – wyjaśniał Paweł Put, wielki Rycerz Rady 14001 z Ludźmierza, dyrektor ds. Rycerzy Kolumba w Polsce:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki Rycerzom Kolumba wzrastamy w wierze i w rodzinie - podkreślał Bronisław Umiński z Tomaszowa Lubelskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rycerze Kolumba angażują się w wiele działań życia społecznego – zaznaczał ks. Chilewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. kapelan skierował również do wszystkich mężczyzn naszej diecezji specjalne zaproszenie do włączenia się w szeregi Rycerzy Kolumba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dzień formacji złożyły się m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin oraz poczęstunek i katecheza formacyjna w Katolickim Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe