Biłgoraj. Wybrano ofertę przebudowy basenu

  • 03.12.2022, 18:01
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wybrano ofertę przebudowy basenu fot. nadesłane
Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Biłgoraju, podjęta została uchwała w sprawie wyboru oferty na wykonanie zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju - etap I”. Oferta wcześniej pozytywnie zweryfikowana została przez komisję przetargową.

Z informacji przekazanej przez Jarosława Burego, kierownika Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Informatyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, w budżecie powiatu na rok 2022 zabezpieczona jest kwota 50,2 mln zł, w tym 19 mln zł to środki z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych i niespełna 16 mln zł to dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu.

-Kwota przetargu na I etap realizacji inwestycji, to 29,18 mln zł brutto i w całości pokryta zostanie z dotacji zewnętrznych. II etap modernizacji i przebudowy basenu w Biłgoraju to koszt około 32,6 mln zł. Łącznie więc inwestycja kosztować będzie 61,8 mln zł. Pierwszy etap zrealizowany ma być w terminie 15 miesięcy od podpisania umowy. II etap w kolejnych 15 miesiącach. Mamy więc jeszcze czas by starać się i pozyskać kolejne środki zewnętrzne na to zadanie - dodaje Jarosław Bury.

-I etap prac inwestycyjnych przy biłgorajskim basenie obejmuje prace przygotowawcze wokół obiektu oraz docelowe zagospodarowanie zieleni, budowę nowoprojektowanych pomieszczeń tzw. części rekreacyjnej basenu wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zabezpieczanie całości obiektu, tak by mógł on funkcjonować przed rozpoczęciem prac przewidzianych na II etap. Roboty budowlane w I etapie mają być prowadzone tak, by nie zakłócić funkcjonowania właściwego basenu - wyjaśnia wicestarosta Tomasz Rogala.

-Dotrzymujemy słowa i realizujemy inwestycje, które są przez mieszkańców całego powiatu oczekiwane. Basen w Biłgoraju, był jednym z pierwszych tego typu obiektów na Zamojszczyźnie. Dziś wymaga ona pilnego remontu i dostosowania do wymogów XXI wieku. I to, pozyskując środki zewnętrzne, chcemy zrobić - podkreśla starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Na powstanie całościowego kompleksu przy ZSBiO w Biłgoraju, uwagę zwraca Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.

-Trzeba zauważyć, iż przy „Budowlance” - gdy ukończymy inwestycje - będzie kompleks sportowy na miarę naszych czasów. Wyremontowana została kompleksowo hala sportowa z trybunami. Jest duży parking, który uzupełniony zostanie o kolejne miejsca parkingowe. Powstaje pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska towarzyszące od strony ul. Poniatowskiego i Partyzantów. A dziś wyłoniony został wykonawca remontu basenu. Z tych wszystkich obiektów korzystają lub korzystać będą mieszkańcy nie tylko Biłgoraja ale całego powiatu - zaznacza Andrzej Łagożny.

Umowa z wykonawcą I etapu remontu basenu, podpisana ma zostać w grudniu br.

/Inf. nadesłana: Powiat Biłgorajski/

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe