Nadleśnictwo Józefów. Poświęcenie figury św. Mikołaja

  • 05.12.2022, 11:00 (aktualizacja 11.12.2022, 16:16)
  • Joanna Ferens
Nadleśnictwo Józefów. Poświęcenie figury św. Mikołaja
W lesie niedaleko miejscowości Brzeziny, na terenie Leśnictwa Tarnowola stanęła odrestaurowana rzeźba św. Mikołaja. W niedzielę, 4 grudnia odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia figury połączone z piknikiem mikołajkowym dla dzieci.

Prace konserwatorskie przeprowadzono latem 2022 r. w ramach porozumienia Urzędu Miejskiego w Józefowie i Nadleśnictwa Józefów. Historia figury nie jest do końca znana – wyjaśniał nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów, Ryszard Teterycz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy przypomnieć prawdziwy życiorys św. Mikołaja – tłumaczył ks. Jarosław Kędra, proboszcz z parafii w Górecku Kościelnym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z figurą związane są legendy – tłumaczył Paweł Wielgan, zastępca burmistrza Józefowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszcze inną legendę przekazują sobie mieszkańcy Brzezin – dodała Dorota Zawiślak, sołtys wsi Brzeziny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach uroczystości odbyły się część edukacyjna z elementami przyrodniczo-religijnymi, wspólna modlitwa i poświęcenie figury św. Mikołaja, część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie oraz przemówienia zaproszonych gości.

Na wydarzenie zaprosili Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów, Burmistrz Józefowa oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława w Górecku Kościelnym.

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe