Tarnogród. Spotkanie z Afryką

  • 04.12.2022, 12:57
  • Joanna Ferens
Tarnogród. Spotkanie z Afryką
W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury dzieci i młodzież ze szkół gminy Tarnogród oraz przybyli mieszkańcy spotkali się z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem. Opowiadał on o swoich podróżach do Afryki i autorskim projekcie, który realizuje od wielu lat noszącym nazwę „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Łącznie do zdobycia jest 56 lub 66 szczytów. Zależy to od tego, czy do celów projektu zaliczymy również wyspy, terytoria zależne i niezależne położone dookoła kontynentu afrykańskiego.

Za konsekwentną realizację projektu otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas „Kolosów” w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka suahili.

Rober Gondek barwnie opowiedział o swoich wyprawach, co podparte było wysokiej jakości pokazem multimedialnym. Po zakończeniu prezentacji zgromadzeni mogli obejrzeć i zakupić oryginalne i niepowtarzalne wyroby z Afryki: biżuterię, kosmetyki, rzeźby, maski, figurki i inne dekoracje, które podróżnik oferuje również w swoim afrykańskim sklepie internetowym „Szczyty Afryki”.

/Inf. nadesłana: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury/

Joanna Ferens

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe