Uroczyste poświęcenie Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas

  • 05.12.2022, 13:37 (aktualizacja 05.12.2022, 13:55)
  • Łukasz Kot
Uroczyste poświęcenie Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Łukasz Kot
Celem Centrum jest udzielanie szeroko zakrojonej pomocy i wsparcia osobom dotkniętym konfliktami zbrojnymi

Dziś (05.12.2022) miało miejsce uroczyste poświęcenie Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźców Caritas przez ks. bpa Mariana Rojka pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Centrum mieści się na terenie parafii katedralnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła przy ul. Kolegiackiej 1A w Zamościu. Otwarcia Centrum dokonał ks. Marcin Jakubiak - dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poświęcenia nowo otwartej placówki dokonał ks. bp Marian Rojek, który zwrócił się także do pracowników placówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oferuje wielokierunkową pomoc osobom uciekającym z terenów objętych wojną lub konfliktami zbrojnymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Diecezja zamojsko - lubaczowska od pierwszych dni wojny na Ukrainie zaangażowała się w pomoc uchodźcom z tego kraju podkreśla ks. Miłosław Żur - ekonom diecezjalny, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowo otwarta placówka Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej została zrealizowana w ramach w ramach Programu EA 18/22 „Caritas w Polsce na rzecz osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie”,  finansowana z Caritas Internationalis.

Łukasz Kot

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe