Zakładajmy odblaski. Trwa akcja "Świeć przykładem" 

  • 06.12.2022, 08:01
  • Małgorzata Zaręba
Zakładajmy odblaski. Trwa akcja  "Świeć przykładem"  Fot. KPP w Krasnymstawie
Prowadzona jest szósta edycja akcji informacyjno-edukacyjnej ph. "Świeć przykładem" to szósta edycja. Przypomina ona o obowiązku noszenia odblasków W kampanię włączyły się jednostki Policji, Konferencja Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna. W ubiegłym roku na polskich drogach doszło do 4 755 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 527 osób.

O bezpieczeństwie na drodze z dziećmi rozmawiali także policjanci z krasnostawskiej komendy. Mundurowi w ramach akcji ,, Świeć przykładem” odwiedzili uczniów 3 klasy Szkoły Podstawowej numer 4 w Krasnymstawie, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach publicznych. Zwrócili szczególną uwagę jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci poznały także jak wygląda praca policjanta oraz nauczyły się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie poinformowała ,że policjanci przekazali dzieciom wiedzę o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz zwrócili uwagę na fakt jak ważne jest noszenie elementów odblasków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Asp. Jolanta Babicz dodała, że dzieci mogły z bliska zobaczyć podstawowe policyjne wyposażenie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Odblaski należy umieścić w sposób widoczny dla kierowcy na rękawach, nogawkach lub przy butach, od strony drogi. Mandat dla pieszego za brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym wynosi 100 zł.

 

 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe