Ogólnopolska konferencja naukowa „Biografie Codzienności”

  • 07.12.2022, 17:19 (aktualizacja 07.12.2022, 17:24)
  • Justyna Przeszło
Ogólnopolska konferencja naukowa „Biografie Codzienności”
W środę (07.12) w Akademii Zamojskiej odbyła się IX ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Biografie Codzienności”, na którą złożyły się 3 sesje.

Otwarcia konferencji dokonał dr hab. Paweł Skrzydlewski, Rektor Akademii Zamojskiej, który w swoim wystąpieniu poruszył zagadnienie odczytania ludzkiej przygodności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tym, co było motywem przewodnim konferencji mówiła dr inż. Agata Waszek, dyrektor Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej oraz kierownik Pedagogiki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Biografia jest zwykle ciekawym źródłem informacji, ale też wzorcem osobowym dla wielu osób, nie tylko dla ludzi młodych, ale i starszych", zaznaczał w rozmowie dr hab. Ryszard Skrzyniarz, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Zamojskiej oraz prezes Fundacji Biografie Codzienności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tematach poszczególnych sesji konferencji „Biografie Codzienności” opowiedziała dr Katarzyna Sabat, pełniąca rolę sekretarza konferencji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem konferencji było przede wszystkim ukazanie biografii, które nie zostały dotychczas opublikowane, opracowane naukowo lub nie są powszechnie znane.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Katolickiego Radia Zamość oraz portalu akademickiego „Skafander”.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe