Wspomnienie św. Ambrożego

  • 07.12.2022, 17:33
  • Justyna Przeszło
Wspomnienie św. Ambrożego Źródło: https://www.niedziela.pl/
7 grudnia Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, jedną z największych postaci Kościoła Zachodniego w IV w. Święty Ambroży jest uznawany za patrona pszczelarzy.

Dlaczego akurat z pszczołami utożsamiany jest ten święty, informuje ks. Józef Bednarski, diecezjalny duszpasterz rolników i pszczelarzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo często zdarza się, że niektórzy kapłani w wolnych chwilach zajmują się pszczelarstwem, zaznacza ks. Józef Bednarski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pszczelarz musi być wszechstronny, mówił Henryk Skowron, główny specjalista ds. pszczelarstwa w Powiatowym Zespole doradztwa Rolniczego w Zamościu, z siedzibą w Sitnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Istnieje wiele przysłów związanych ze świętym Ambrożym - przytacza je ks. Józef Bednarski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Św. Ambroży zmarł w Wielką Sobotę 4 kwietnia 397 r. Został pochowany w Mediolanie. Do dziś pozostaje postacią wręcz symboliczną dla tego miasta. Zdumiewała jego aktywność, co podkreślił biograf, notując z podziwem, że po śmierci Ambrożego, jego obowiązki katechetyczne musiały być podzielone między pięciu kapłanów.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe