Lubaczów. Seminarium w Muzeum Kresów

  • 07.12.2022, 22:31
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Seminarium w Muzeum Kresów
W najbliższą niedzielę (11.12) w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbędzie się seminarium naukowe pt.: „Dziedzictwo sakralne dawnej Rzeczypospolitej, a dialog polsko-ukraiński”.

Seminarium towarzyszyć będzie wystawie „Skarby kresowej świątyni – dziedzictwo kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie na ziemi lubaczowskiej”. Wydarzenie będzie składać się z trzech części.

W części pierwszej, o godz. 15.00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które poprowadzi współkurator i współautor wystawy Janusz Mazur, kustosz w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

W części drugiej, o godz. 16.00, odbędzie się właściwa część seminarium, do którego wprowadzenie wygłosi Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie. Następnie głos zabiorą uznani badacze XX-wiecznych dziejów archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego: Ksiądz prof. dr hab. Józef Wołczański z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dr Piotr Olechowski z Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W części trzeciej, o godz. 18.30, odbędzie się kameralny koncert zespołu SEKUNDa w specjalnie do tego celu zaaranżowanej przestrzeni wystawy „Skarby kresowej świątyni…”. Seminarium odbędzie się dzięki współpracy Muzeum z Gminą Lubaczów, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie oraz Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie.

Wstęp na seminarium jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.muzeumkresow.eu

 

 

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe