Ullica Partyzantów w Zamościu w całości przejezdna

  • 08.12.2022, 08:21 (aktualizacja 08.12.2022, 08:36)
  • Małgorzata Zaręba
Ullica Partyzantów w Zamościu w całości przejezdna
We wtorek (6.12) na odcinku od ronda Braci Pomarańskich do nowego ronda im. Romualda Jaśkiewicza na Nowym mieście w całości oddano inwestycję do użytku uczestnikom ruchu drogowego.

W ramach zadania wykonano: przebudowę nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zjazdów publicznych, skrzyżowań ulic podporządkowanych oraz oświetlenia ulicznego. Na odcinku remontowanej drogi wybudowano także wiaty przystankowe z ławkami i koszami na śmieci, a przy miejscach postojowych dla autobusów zamontowano tablice reklamowe. W trakcie prowadzonego remontu droga była placem budowy ponieważ w ramach prac podziemnych wymieniono kabel oświetleniowy i wybudowano kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Dla kierowców wybudowano także parkingi, a dla niechronionych uczestników ruchu drogowego ciąg pieszo - rowerowy.

Wykonawcą prac na wymienionym odcinku była zamojska firma PRD Sp. z o. o. Przebudowa drogi kosztowała ponad 11 mln 716 tys. zł. Inwestycja miasta Zamość była dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 6 mln 507 tys. zł.
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe