Betlejemskie Światło Pokoju w Lubaczowie

  • 16.12.2022, 12:08
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Betlejemskie Światło Pokoju w Lubaczowie Anna Hawrylak
W niedzielę (18.12) w każdym kościele w powiecie lubaczowskim możliwe będzie odebranie Światła Betlejemskiego Pokoju.

Światło to jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami. Jego historia zaczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień, mówi Podharcmistrzyni Kinga Kornaga, Członek Komendy Hufca ZHP Lubaczów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycja przekazywania Światła liczy już ponad 30 lat. Polscy harcerze odbierają je co roku od skautów słowackich, dodaje Harcmistrzyni Anna Hawrylak, Komendantka Hufca ZHP Lubaczów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę w lubaczowskiej Konkatedrze na Mszy Świętej o godz. 18.00, Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane wszystkim gromadom i drużynom działającym w powiecie lubaczowskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także do Studia Katolickiego Radia Zamość w Lubaczowie, Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju. Wszystkie osoby, które również chciały by mieć w swoim domu to szczególne Światło, mogą je otrzymać na lubaczowskim Rynku we czwartek 22 grudnia po godz. 12.00.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe