Biłgoraj. Orszak Trzech Króli

  • 06.01.2023, 20:04
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Orszak Trzech Króli
„Niechaj prowadzi nas gwiazda”– pod tym hasłem odbył się tegoroczny (06.01) Orszak Trzech Króli. Barwne Orszaki przeszły w kilkuset miejscach w całej Polsce, po raz ósmy na tym wydarzeniu spotkali się również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.

Biłgorajskie uroczystości orszakowe rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Do uczestnictwa w Orszaku i tym samym dawania świadectwa swej wiary zachęcał proboszcz parafii, ks. Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy Świętej został uformowany Orszak symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, oczywiście ze swoimi przedstawicielami w osobach Trzech Króli. W osobę Króla Melchiora z orszaku azjatyckiego wcielił się już po raz ósmy Wojciech Szczepański z parafii św. Jana Pawła II:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Król Kacper z orszakiem europejskim tradycyjnie pochodził z parafii Chrystusa Króla, zaś był nim w ponownie Arkadiusz Kapica:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rolę Króla Baltazara z orszakiem afrykańskim odegrał po raz kolejny Bartłomiej Strzałka z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt – podkreślała w rozmowie Justyna Krzyszycha, która wraz z mężem Szymonem i kilkumiesięczną Anią wcielili się w role Św. Rodziny: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Orszak Trzech Króli to wyjątkowe wydarzenie, które w wyjątkowy sposób jednoczy rodziny – podkreślała poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Królowie uczą nas w jaki sposób znaleźć Pana Boga w naszych życiu – zaznaczał Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorka i koordynatorka biłgorajskiego Orszaku, Maria Oleszek podsumowała tegoroczną edycję wydarzenia podkreślając, że był to czas pełen radości ze wspólnego bycia razem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po drodze na wszystkich uczestników Orszaku czekały specjalne sceny. Jeszcze na placu kościelnym została odegrana pierwsza scena zatytułowana ‘Olśnienie Mędrców’, można było zobaczyć także pałac Heroda, mieszkańców gospody oraz szałas pastuszków. Finałowa scena, biłgorajskie Betlejem, ze Świętą Rodziną znajdowało się na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury i to właśnie tam Trzej Królowie złożyli przed Bożą Dzieciną. Orszak zakończyło rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę betlejemską oraz błogosławieństwo, którego udzielił ks. dziekan Witold Batycki. Dopełnieniem tegorocznego orszaku był koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Kanaan” z parafii św. Jerzego wzmocniony siłami młodzieży z sanktuarium św. Marii Magdaleny.

Organizatorem biłgorajskiego Orszaku Trzech Króli było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju we współpracy z wieloma instytucjami, parafiami, szkołami i służbami mundurowymi.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe