Jasełkowy "maraton" w Łabuniach

  • 07.01.2023, 12:29
  • Joanna Suszko
Jasełkowy "maraton" w Łabuniach fot. Parafia Łabunie
Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01) w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach upłynęła pod znakiem jasełek, kolędowania i modlitewnej pamięci o misjach i misjonarzach.

Święto Trzech Króli jest Światowym Dniem Misyjnym Dzieci.

Już przed 9 rano rozpoczął się swoisty maraton jasełkowy. Na młodych aktorów czekał ciepły poczęstunek na plebani, a po trzecim przedstawieniu jasełkowym i Mszy świętej południowej aktorzy i wszyscy wierni wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Łabuń. Po nim można było ogrzać się przy wspólnym ognisku.

Misyjny Dzień Dzieci w Łabuniach zwieńczyło czwarte, ostatnie przedstawienie i Msza św. dla dzieci o godz. 16.00, podczas której był obecny biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.

Przypomnijmy, że w diecezji trwa kolędowanie misyjne, które w tym roku odbywa się z myślą o najmłodszych mieszkańcach Papui-Nowej Gwinei.

Joanna Suszko

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Urszula Adamczuk
Urszula Adamczuk 07.01.2023, 18:29
Pozdrawiam serdecznie Siostry Franciszkanki

Pozostałe