O bezpieczeństwo w czasie ferii zadbają policjanci

  • 17.01.2023, 08:16 (aktualizacja 17.01.2023, 08:31)
  • Małgorzata Zaręba
O bezpieczeństwo w czasie ferii zadbają policjanci
W dn. 16-29.01 w naszym województwie potrwają ferie zimowe. W pierwszej turze dwutygodniowej przerwy od szkoły odpoczywają również uczniowie z województw: łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ferie to czas odpoczynku i wyjazdów, dlatego jak co roku większego ruchu na drogach możemy spodziewać się m.in na Zakopiance oraz na drogach dojazdowych do miejscowości, gdzie możemy liczyć na śnieg.

Policjanci podczas ferii kontrolować będą prędkość z jaką poruszają się kierowcy samochodów osobowych i autokarów. Zwrócą także uwagę na inne nieprawidłowości, o czym informuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Asp. szt Dorota Krukowska-Bubiło apeluje do użytkowników dróg o przepisową jazdę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rzecznik zamojskiej Policji przestrzega, by reagować na wykroczenia innych kierowców, a szczególnie w sytuacji kiedy podejrzewamy, iż kierowca może być nietrzeźwy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoje bezpieczeństwo w czasie ferii powinni zadbać także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W naszym województwie temperaturę mamy na plusie i według alertów pogodowych na opady śniegu możemy liczyć w czwartek. Natomiast w miejscowościach górskich, gdzie dzieci mogą cieszyć się zimowym szaleństwem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Ostrożność i rozwagę należy zachować w pobliżu górek i zbiorników wodnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W naszym regionie nie ma śniegu, ale dzieci i młodzież mogą korzystać ze sztucznych lodowisk, gdzie mogą pojeździć na łyżwach. Na Lubelszczyźnie nie brakuje także stoków narciarskich, gdzie pod opieką dorosłych i instruktorów narciarstwa dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach. Stoki są na bieżąco dośnieżane, wiec warunki do jazdy na nartach, sankach czy dmuchanych dętkach są doskonałe. Policjanci w najbliższym czasie będą kontrolować czy sympatycy sportów zimowych przestrzegają zasad obowiązujących na stoku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło zwraca się z apelem do osób dorosłych, by wybierając się z dziećmi na lodowisko lub stok narciarski dokumenty zabrali ze sobą. Dokumenty typu: dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny najlepiej przechowywać w wewnętrznych kieszeniach ubrania.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie wszystkie dzieci w czasie zimowych ferii pojadą do miejsc wypoczynkowych. Duża liczba młodzieży czas wolny od szkoły spędzi w domu. Rodzice powinni bacznie obserwować swoje pociechy, a przede wszystkim z kim spędzają czas. Warto zwrócić także uwagę z jakich portali internetowych na co dzień korzystają dzieci.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyjeżdżając z domu na kilka dni warto o tym fakcie poinformować zaufanego sąsiada lub bliską nam osobę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Policyjne działania prewencyjne ukierunkowane są także na pogadanki na temat bezpieczeństwa na zimowiskach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kontrole drogowe w najbliższych tygodniach będą odbywały się przy trasach wyjazdowych z miast oraz na głównych szlakach komunikacyjnych, ale mogą też o nie wnioskować rodzice i opiekunowie wyjazdów. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z najbliższą jednostką policji. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej kliknij można sprawdzić podstawowe informacje na temat autokaru: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe