Masz sprawę po ludzku nie do rozwiązania? Módl się do św. Rity

  • 18.01.2023, 09:39 (aktualizacja 18.01.2023, 09:49)
  • Justyna Przeszło
Masz sprawę po ludzku nie do rozwiązania? Módl się do św. Rity Źródło: swietarita.pl
Rozmodlona żona awanturnika, matka równie porywczych dzieci, mistyczka i umiłowana Ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa – mowa o świętej Ricie, patronce w spawach beznadziejnych i po ludzku trudnych do rozwiązania.

Krótką historię św. Rity przybliża Państwu ks. prał. Czesław Grzyb, proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Św. Rita wbrew swojej woli została zmuszona do małżeństwa z Ferdinandem Mancinim, któremu urodziła dwóch synów. Małżeństwo jej było bardzo trudne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po śmierci jej dwóch synów, wstąpiła do zakonu augustiańskiego, gdzie prowadziła pokutny tryb życia. Ciągle rozważała mękę Pańską, a na znak, że bezpośrednio uczestniczy w tej męce, utkwił jej w czole cierń. Ten znak nosiła przez 15 lat, aż do śmierci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. prał. Grzyb wyjaśnia dlaczego święta Rita nazywana jest świętą od róż.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To właśnie na pamiątkę „cudu róży” do dziś 22 maja każdego roku poświęca się tzw. Róże św. Rity. Kwiaty te mają być znakiem duchowej bliskości świętej patronki od spraw trudnych.

W wielu Kościołach odbywają się nabożeństwa ku jej czci. Przykładowo każdego 22. dnia miesiąca nabożeństwa do św. Rity mają miejsce m.in. w kościele Opatrzności Bożej w Zamościu lub w sanktuarium pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe