Nowe parkomaty w strefie płatnego parkowania

  • 19.01.2023, 12:38 (aktualizacja 19.01.2023, 12:46)
  • Małgorzata Zaręba
Nowe parkomaty w strefie płatnego parkowania
W pierwszych dniach stycznia bieżącego roku w Strefie 1 płatnego parkowania na terenie zamojskiej Starówki zamontowano dziesięć nowych parkomatów, które do zasilania wykorzystują energię słoneczną.

Stare parkomaty miały kolor srebrny, a te nowe zakupione z początkiem roku są koloru czarnego. Powodem ich zakupu były awarie techniczne, co wymagało częstych interwencji serwisantów. Nowe parkomaty są własnością firmy, która na zlecenie Zarządu Dróg Grodzkich obsługuje strefy płatnego parkowania. Urządzenia są nowoczesne i bardzo łatwe w intuicyjnej obsłudze, a do zasilania wykorzystują energię słoneczną. Przypominamy, że Zamościu od lutego 2022 roku obowiązują nowe zasady w strefach płatnego parkowania. W strefie 1 znajdują się dwie podstrefy A i B.

Podstrefa A obejmuje obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkową zabudową. Są to ulice: Zamenhofa, Pereca, Kołłątaja, Ormiańska, Grodzka, Staszica, Żeromskiego, Kościuszki, Kolegiacka, Ratuszowa, Moranda, Solna, Daniłowskiego, Bazyliańska, Grecka, Plac Stefanidesa, Plac Jaroszewicza, Plac Wolności oraz Skwer Jana Pawła II. W skład podstrefy A nie wchodzi parking na Rynku Solnym.

Natomiast podstrefa B to dwa parkingi przy parku miejskim (ul. Piłsudskiego) oraz przy Skwerze Mikołajczuka (ul. Partyzantów – PZU). Opłata w tej podstrefie pobierana jest tylko przez pół roku w sezonie turystycznym (1 kwietnia do 30 września), a wiec aktualnie postój na tych parkingach jest bezpłatny.

Opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00, a w weekend postój na wszystkich parkingach odbywa się bezpłatnie. Granice stref i stawki opłat znajdują się na poniższych zdjęciach.

  

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe