Lubaczów. Wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”

  • 20.01.2023, 12:19
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”
W Muzeum Kresów w Lubaczowie w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”.

Projekt „Ślad pamięciowy” to fotograficzna rejestracja ludzi, którzy doświadczyli złego, ludzi, którzy bez własnej winy przeżyli piekło, ludzi prześladowanych, którzy w imię ideałów i wartości doznali bólu i poniżenia. To ludzie, którzy przez długie lata żyli w trudnym milczeniu. Ludzie, którzy noszą w sobie ślad wykluczenia, upokorzenia i samotności. Ludzie posiadający mnóstwo życiowego doświadczenia. To ostatni moment, by zrobić zdjęcie, by pobrać odcisk ich twarzy jak wizerunek umęczonego Chrystusa na chuście Weroniki.

„Ślad pamięciowy” składa się z czarno-białych studyjnych portretów wykonanych w konwencji fotografii policyjno-medycznej, opartej na typologii twarzy. To forma bazująca na zasadach fotografii kryminalistycznej, dającej obiektywny materiał o popełnionym przestępstwie. Rodzaj fotografii nacechowanej dokumentacyjnie, o charakterze śledczo-badawczym ujawnia fakt, że to ofiara uznana została za sprawcę i była skazana.

W trakcie wernisażu autorka szczegółowo opowie oraz oprowadzi po swojej ekspozycji wszystkich zgromadzonych. Wystawa odbędzie się w gmachu głównym Muzeum przy ul. Jana III Sobieskiego 4 w Lubaczowie. Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe