Uroczystości 160 rocznicy wybuchu Powstania styczniowego w Gminie Miączyn

  • 20.01.2023, 12:32 (aktualizacja 20.01.2023, 15:48)
  • Łukasz Kot
Uroczystości 160 rocznicy wybuchu Powstania styczniowego w Gminie Miączyn Łukasz Kot
Rocznicowe uroczystości będą miały wyjątkową oprawę

Wójt Gminy Miączyn, duszpasterze parafii w Miączynie, Zawalowie, Świdnikach, Horyszowie i Gdeszynie zapraszają na obchody 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbędą się w niedziele 22 stycznia br. o godz. 13.00 przy mogile Powstańców Styczniowych w lesie w miejscowości Zawalów-Zaokręgowa. W programie przewidziana jest polowa Msza św., apel poległych, złożenie kwiatów przy mogile oraz rozmowy przy ognisku. Mówi ks. Piotr Szeptuch proboszcz parafii pw. św Michała Archanioła w Miączynie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rocznicowe uroczystości będą miały wyjątkowy wymiar - mówi Ryszard Borowski wójt Gminy Miączyn.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy Powstanie styczniowe wybuchło przeciw Imperium Rosyjskiemu. Ogłoszone zostało Manifestem 22 stycznia 1863 r. wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy. Trwało do jesieni 1864. Swoim zasięgiem objęło ziemie zaboru rosyjskiego. Było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe