Niedziela Słowa Bożego 2023

  • 20.01.2023, 15:41
  • Joanna Suszko
Niedziela Słowa Bożego 2023
III niedziela zwykła, a więc najbliższa niedziela (22.01), przeżywana będzie w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

Ma ona mobilizować wiernych to tego, by Biblia stawała się Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Ma także prowokować do postawienia sobie pytania o znaczenie Pisma Świętego w naszym życiu – mówi biblista, ks. dr Sławomir Korona, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego 30 września 2019 r. we wspomnienie liturgiczne i 1600. rocznicę śmieci św. Hieronima – pierwszego tłumacza Pisma Świętego na łacinę. Ojciec święty dokonał tego poprzez list apostolski w formie motu proprio „Aperuit illis”, w którym napisał, że Niedziela Słowa Bożego ma przyczynić się do tego, by „wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Niekiedy mamy trudności w przyswajaniu treści biblijnych – zaznacza ks. Korona.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niedzielę Słowa Bożego w tym roku będziemy obchodzić po raz czwarty. Ponadto w Polsce mamy więcej inicjatyw zwracających uwagę na istotę Pisma Świętego. Od kilkunastu lat wiosną przeżywamy także Tydzień Biblijny, a od 2017 roku Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe