Biłgoraj. 160. rocznica powstania styczniowego

  • 22.01.2023, 17:07
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 160. rocznica powstania styczniowego
W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego mieszkańcy Biłgoraja zgromadzili się (22.01) w sanktuarium św. Marii Magdaleny na uroczystościach upamiętniających bohaterów z 1863 roku.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. w intencji Ojców Franciszkanów i poległych powstańców, na której wszystkich zebranych witał ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historię klasztoru w Puszczy Solskiej i związku o franciszkanów z powstaniem styczniowym przywołał Tomasz Brytan, historyk z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy każdego dnia w różnoraki sposób zabiegać o naszą wolność – tłumaczył Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ojców Franciszkanów i poległych powstańców. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju i Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej. Patronat honorowy objęli poseł Beata Strzałka i starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Joanna Ferens

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe