„Ślad pamięciowy” w lubaczowskim Muzeum

  • 23.01.2023, 12:39
  • Ks. Mariusz Pastuszak
„Ślad pamięciowy” w lubaczowskim Muzeum Ks. Mariusz Pastuszak
W niedzielę, 22 stycznia, w Muzeum Kresów w Lubaczowie miał miejsce wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”.

Projekt „Ślad pamięciowy” to fotograficzna rejestracja ludzi, którzy doświadczyli wiele zła, ludzi, którzy bez własnej winy przeżyli „piekło na ziemi”. Osoby te posiadają ogromny bagaż życiowego doświadczenia, który los wypisał im na twarzy. Ekspozycja powstała, by powrócić wspomnieniami do tych strasznych wydarzeń z czasów przymusowych zsyłek . Wystawa została podzielona na trzy części, gdzie każda z nich została poświęcona innym przypadkom, mówi, artystka, fotograf, profesor Łódzkiej Szkoły Filmowej, autorka wystawy, Izabela Łapińska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Genezą wystawy była sztuka, która miała uwiecznić historię i emocje skrywające się za życiem tych osób.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fotografie zostały wykonane w postaci portretu kryminalistycznego, który ma ukazać krzywdę jaka została wyrządzona przedstawionym osobom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa czynna będzie dla zwiedzających, w godzinach otwarcia Muzeum Kresów, do 30 kwietnia 2023 roku.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe