III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Telatynie

  • 23.01.2023, 19:17
  • Źródło: Urząd Gminy Telatyn
III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Telatynie fot. Urząd Gminy Telatyn
Pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego odbył się w Gminie Telatyn, III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Wójt Gminy Telatyn Dariusz Kozłowski.

W wydarzeniu tym oprócz licznie przybyłych mieszkańców Gminy Telatyn i artystów uczestniczyli zaproszeni gości. Okolicznościowy list do uczestników Przeglądu skierował Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński.

Podczas przeglądu artyści śpiewali indywidualnie jak również zespołowo, prezentując kolędy i pastorałki zarówno te doskonale znane, jak i trochę zapomniane oraz te zupełnie nowe. W przeglądzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Telatynie oraz lokalne zespoły.

Wśród występujących zespołów zaprezentował się chór z parafii Nowosiółki, oraz zuchy z 19 Gromady Zuchowej ,,Ogniki”.  Nie zabrakło również zespołów klasowych. Ponadto  dwóch grupach wiekowych zaprezentowali się uczestnicy warsztatów wokalnych, którzy szkolą swoje umiejętności pod okiem pana Romana Malinowskiego. Na scenie zaprezentowały się również lokalne zespoły: zespół śpiewaczy Lawenda oraz Zespół Artystyczny Fermata. Z niecodziennym koncertem muzyki instrumentalnej na lutni arabskiej OUT wystąpił na telatyńskiej scenie Marian Wasiołek z Kapeli Zwierzynieckiej, któremu na akordeonie towarzyszył pan Wiesław Stachurski.

Nie zabrakło występów indywidualnych, ale także wspólnego śpiewania.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki jako wyraz podziękowania za udział w III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Słodki poczęstunek dla artystów i uczestników Przeglądu przygotowały Panie z Gminnych Kół Gospodyń wiejskich oraz wójt Dariusz Kozłowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Urząd Gminy Telatyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe