Czy hodowla lawendy jest problematyczna?

  • 25.01.2023, 10:12
  • Justyna Przeszło
Czy hodowla lawendy jest problematyczna? Źródło: pixabay.com
W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie lawendą, jednak nie występuje żadna jej polska odmiana. Wykorzystanie lawendy jest bardzo szerokie.

Surowcami pozyskanymi z lawendy są liście, kwiaty i olejki. O tym do czego mogą one być wykorzystane, informuje Agnieszka Kidacka, dyrektor ds. hodowli roślin w Małopolskiej Hodowli Roślin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Olejek pozyskiwany z lawendy także cieszy się sporym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Kidacka podaje jakie rodzaje lawendy są uprawiane w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Polsce lawenda często przemarza. Czy jest na to jakiś sposób by poradzić sobie z tym problemem, radzi Elżbieta Piwowarczyk, hodowca traw pastewnych i gorczycy białej w Małopolskiej Hodowli Roślin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest kilka terminów cięcia lawendy: wiosenny, letni i jesienny. Cięcie wiosenne przeprowadza się od 3 dekady marca do początku kwietnia. Drugim terminem jest cięcie letnie, polega na usunięciu przekwitniętych kwiatostanów. Wykonuje się je od lipca do września. Trzecim terminem jest cięcie jesienne. Przeprowadza się je do połowy września.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe