Właściwości kory wierzby białej

  • 25.01.2023, 10:30
  • Justyna Przeszło
Właściwości kory wierzby białej Źródło: www.aromatika.pl
Kora wierzby białej stanowi coraz powszechniej stosowany w medycynie surowiec zielarski. Występuje powszechnie w stanie naturalnym. Zasiedla tereny wilgotne, brzegi wód, ale także tereny suche i ubogie w składniki odżywcze.

Kora wierzby białej posiada znaczną ilość salicyny, która wykazuje szereg właściwości leczniczych, o których informuje Barbara Matysik, zielarka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kora wierzby białej to naturalna aspiryna, mówi Barbara Matysik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podajemy Państwu recepturę na odwar z kory wierzby białej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kora wierzby białej jest składnikiem nie tylko odwarów, ale również może być składnikiem soków lub stosuje się ją do kąpieli w celu zmniejszenia potliwości. Więcej o właściwościach kory wierzby a także receptury z jej użyciem usłyszą Państwo we wtorkowym Poradniku Radiowym.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe