Pijany kierowca wpadł w miejscu wskazanym na KMZB

  • 25.01.2023, 10:54 (aktualizacja 25.01.2023, 11:01)
  • Małgorzata Zaręba
Pijany kierowca wpadł w miejscu wskazanym na KMZB Fot. KPP w Biłgoraju
Dwa lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna to kara z jaką musi liczyć się 29- letni kierowca Nissana.

Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i przekroczył dozwoloną prędkość. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek (23.01) na ulicy Nowakowskiego w Biłgoraju, gdzie kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 20 km/h. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna jest nietrzeźwy ponieważ w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5  promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, bardzo wysoka grzywna, a nawet do 2 lata pozbawienia wolności.

Co warto podkreślić Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 14 września 2016 roku. Jest to doskonała forma telefonicznego kontaktu społeczeństwa z Policją. To właśnie dzięki mapie zatrzymywani są m.in nietrzeźwi kierowcy oraz Ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest ogólnodostępna, zatem może z niej skorzystać każdy. Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu poinformowała, że aby nanieść dane zagrożenie na mapie wystarczy pobrać darmową aplikację Geoportal Mobile, gzdie znajduje się zakładka z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie zagrożenia możemy nanieść na mapę?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją ogólnodostępną, dlatego działa ona na terenie całej Polski. Z narzędzia mapy należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Każdy kierowca może z jednego komputera lub telefonu zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe