Dietetyk radzi jak wytrwać w dążeniu do wyznaczonych celów

  • 25.01.2023, 14:30 (aktualizacja 25.01.2023, 15:10)
  • Małgorzata Zaręba
Dietetyk radzi jak wytrwać w dążeniu do wyznaczonych celów
Z początkiem nowego roku każdy z nas ma jakieś postanowienia noworoczne. Każdy kolejny rok to nowy rozdział w naszym życiu, nowe wyzwania i cele, którym chcemy sprostać.

Dla jednych są to postanowienia dotyczące zmiany zachowania, by więcej czasu poświęcić rodzinie lub bliskim, inni chcą zainwestować w rozwój osobisty, a jeszcze inni chcą całkowicie zmienić styl życia, a więc pragnął odżywiać się zdrowo i dużo się ruszać. Zdaniem dietetyk Kingi Stopy warto pamiętać o swoich postanowieniach nie tylko na początku roku w styczniu, ale przez cały rok.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli naszymi wyzwaniami są cele sportowe jak: trening na siłowni, przygotowania do maratonu, czy podjęcie się nauki pływania musimy wyznaczyć sobie odpowiedni czas na realizację naszych celów. Powinniśmy rozpisać sobie nasze plany na kartce papieru, by ściśle się ich trzymać. Nasze nawyki powinniśmy wprowadzać stopniowo.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Często nasze cele dotyczą wyzwań sportowych, a jak zacząć biegać? Należy przygotować odpowiedni ubiór i obuwie dostosowane do warunków treningowych, gdzie będziemy biegać. Kolejnym krokiem jest stworzenie własnego harmonogramu treningów. Na początek mogą być to dwa lub trzy dni w tygodniu, w których będziemy regularnie biegać. Pamiętajmy o regeneracji ponieważ nasz organizm po intensywnym treningu potrzebuje czasu na odpoczynek. Następnym krokiem kontynuacji biegania jest stopniowe zwiększanie intensywności treningów. Na początku mogą być to marsze, później marsz z truchtem, a na koniec bieg, którego dystans z treningu na trening będziemy zwiększać. Dlaczego nie realizujemy naszych postanowień? Zdaniem dietetyk wymagamy zbyt wiele od siebie, a jeśli nie sprostamy wyznaczonym sobie celom nie wyciągamy odpowiednich konsekwencji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chcemy się więcej ruszać powinniśmy ściśle trzymać się harmonogramu systematycznych treningów. Natomiast ile razy w miesiącu powinniśmy odwiedzić gabinet dietetyka jeśli nasze postanowienia dotyczą zmiany nawyków żywieniowych?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajmy, że pierwsze dni nowych wyzwań są zawsze trudne, zwłaszcza jeśli dotyczą zmiany nawyków żywieniowych lub wprowadzenia w nasze życie dużej dawki ruchu. Zmiana stylu życia to przede wszystkim czas przyzwyczajenia organizmu do nowych wyzwań, a mięśni i stawów do wzmocnienia. Warto dać sobie czas na realizację naszych nowych planów, by zbyt szybko się do nich nie zniechęcić. Należy także mieć na uwadze, że każdy czas niezależnie od pory dnia i godziny jest odpowiedni, by podjąć się nowych pomysłów, które mogą zmienić nasze życie na lepsze.

Życzymy dużo motywacji i determinacji w dążeniu do realizacji wyznaczonych planów, a w jaki sposób sprostać postanowieniom noworocznym odpowiedź usłyszą Państwo w piątek (27.01) w "Poradniku dietetycznym" o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe