Horyniec Zdrój. Biesiada Teatralna po raz 44

  • 26.01.2023, 15:45
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Horyniec Zdrój. Biesiada Teatralna po raz 44
Rozpoczęła się 44. Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju, w trakcie której będzie można obejrzeć występy teatralne aktorów z całego kraju.

Młodzi aktorzy mogą również spróbować tutaj swoich sił i pod okiem ekspertów pracować nad warsztatem teatralnym. Biesiada Teatralna to wydarzenie artystyczne, które ma już dość długą tradycję, mówi kierownik artystyczny Biesiady Teatralnej, Krystyna Jóźwińska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dominika Ostałowska, Mikołaj Grabowski i Łukasz Drewniak to tegoroczni jurorzy oceniający występy grup teatralnych podczas tegorocznej Biesiady w Horyńcu Zdroju. Mikołaj Grabowski wystąpi także na scenie, 27 stycznia, w sztuce „ Dzienniki” wg Witolda Gombrowicza. Uroczyste zakończenie Biesiady Teatralne nastąpi 29 stycznia, w niedzielę, gdzie w trakcie Gali odczytany zostanie werdykt Jury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla zwycięzców Biesiady planowane są nagrody finansowe wraz z symbolami, w kategorii zespołów małych form: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana”, ”Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana” i „Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana”. Natomiast w kategorii indywidualnych dokonań twórczych nagrodami będą: „Złota Misa Borowiny”, „Srebrna Misa Borowiny” i „Brązowa Misa Borowiny” oraz nagroda specjalna „Róża Horyniecka” Planowana jest również nagroda rzeczowa „Talerz Biesiadny Króla Jana” wyłoniona w ramach plebiscytu publiczności.

Katolickie Radio Zamość objęło to wydarzenie Patronatem Medialnym.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe