Mieszkanka Zamościa straciła pieniądze przy zakupie biletów na koncert

  • 27.01.2023, 12:16
  • Joanna Suszko
Mieszkanka Zamościa straciła pieniądze przy zakupie biletów na koncert
Kobieta została oszukana i straciła 1100 zł.

Mieszkanka Zamościa zainteresowała się zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych ogłoszeniem o odsprzedaży biletów na koncert zespołu, który ma się odbyć w Warszawie w lipcu bieżącego roku.

Kobieta zdecydowała, że zakupi dwa bilety dla siebie i koleżanki. Skontaktowała się z osobą sprzedającą i wpłaciła umówioną kwotę po 450 złotych za bilet. Pieniądze przelała na wskazane przez sprzedającego konto.

Po tym dowiedziała się, że należy dodatkowo opłacić zmianę danych na biletach. Czynność ta miała kosztować po 100 złotych za bilet. 18-latka przelała żądaną kwotę. Po tym pokrzywdzona otrzymała koleją wiadomość. Za pośrednictwem komunikatora sprzedawca napisał jej, że otrzymał lepszą ofertę i jak chce dostać bilety musi dopłacić 200 złotych. 18-latka nie zdecydowała się na dopłatę. Napisała do sprzedawcy prosząc o przesłanie biletów lub zwrot wcześniej wpłaconych pieniędzy. Nieuczciwy sprzedawca nie zareagował na wiadomość, nie wysłał biletów, nie oddał także pieniędzy. 18-latka o dokonanym na jej szkodę oszustwie powiadomiła Policję.

Rzecznik zamojskiej Policji asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło podpowiada w jaki sposób zweryfikować uczciwość sprzedawcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Apelujemy o ostrożność przy zakupach w sieci. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych i upoważnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe