Niedziela radiowa w parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie

  • 31.01.2023, 11:44
  • Łukasz Kot
Niedziela radiowa w parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie ks. Jacek Rak
Pierwsza wzmianka o Żdanowie pochodzi z r. 1398. W przeszłości ważny ośrodek administracyjny i gospodarczy dóbr ziemskich Niemierzów - Ostrowskich, później Zamoyskich.

Już w najbliższą niedzielę (05.02.2023 r.) Katolickie Radio Zamość zagości w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie. Parafia w Żdanowie liczy 2100 wiernych. Odpust przypada 8 maja. Do wspólnoty należą miejscowości: Skokówka, Zwódne, Żdanów i Żdanówek. W kościele działa Legion Maryi. Są też lektorzy, ministranci oraz schola. W parafii Żdanów jako proboszczowie pracowali ks. Franciszek Nieckarz (1994-1999) i ks. Tadeusz Czuk (1999-2006). Obecnie proboszczem jest ks. Jacek Rak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kiedy ojcowie Franciszkanie odzyskali swoją świątynię w Zamościu, a ojcowie Redemptoryści zrezygnował z prowadzenia parafii w Żdanowie tamtejsza świątynia została kościołem rektoralnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Transmisja Mszy św. z parafii Żdanów już w najbliższą niedzielę o godz. 10:00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. proboszcz Jacek Rak, a homilię wygłosi zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość, ks. Rafał Kowalczuk. Do wysłuchania rozmów z parafianami zapraszamy w niedzielę o godz. 17.05, a na powtórkę materiałów w poniedziałek o 13.10.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe