80. rocznica śmierci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

  • 02.02.2023, 09:00
  • Justyna Przeszło
80. rocznica śmierci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego
W ramach dzisiejszej Rozmowy Dnia przedstawiamy Państwu relację z uroczystości upamiętniającej 80. rocznicę śmierci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego - patrioty i patrona pojednania polsko-ukraińskiego, męczennika. Ksiądz żył i pracował w parafiach na Zamojszczyźnie. W 1999 roku został beatyfikowany przez Jana Pawła II.

W relacji wypowiadają się kolejno: ks. bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Mariusz Rybiński, proboszcz parafii pw Wniebowzięcia NMP w Gdeszynie, Bożena Pachla, mieszkanka Krasnegostawu oraz Czesława Siwak-Droździel, córka naocznego świadka męczeńskiej śmierci bł. ks. Pisarskiego. Zachęcamy do ponownego odsłuchania.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe