Dzień Życia Konsekrowanego 2023

  • 01.02.2023, 18:15
  • Joanna Suszko
Dzień Życia Konsekrowanego 2023
Kościół 2 lutego obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego.

Przypada ono czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu i upamiętnia ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Biblista, ks. Marcin Pudo tłumaczy, że ludzie świeccy podczas tego święta mogą ofiarować Panu Bogu samych siebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto to określa się także dniem Matki Bożej Gromnicznej, a na początku Mszy św. błogosławi się świece zwane gromnicami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że w naszej diecezji główne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w kościele oo. franciszkanów pw. Zwiastowania NMP w Zamościu. Mszę św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego będziemy transmitować na naszej antenie.

Warto dodać, że 2 lutego przypada także 17. rocznica sakry biskupiej ks. bp. Mariana Rojka. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzu naszej diecezji, a także o wszystkich osobach życia konsekrowanego.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe