Profesor „belwederski” w gronie wykładowców Akademii Zamojskiej

  • 04.02.2023, 07:53 (aktualizacja 04.02.2023, 14:19)
  • Źródło: Akademia Zamojska
Profesor „belwederski” w gronie wykładowców Akademii Zamojskiej
Wykładowca Akademii Zamojskiej dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, prof. AZ otrzymał tytuł profesora nauk medycznych, zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy z dnia 23 stycznia br.

Tytuł profesora „belwederskiego” nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w oparciu o wniosek Rady Doskonałości Naukowej. Prof. Andrzej Kleinrok otrzymał już gratulacje od rektora Akademii Zamojskiej, dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. AZ, a wkrótce zostanie zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odbędzie się akt uroczystego nadania tytułu naukowego.

W Akademii Zamojskiej prof. Andrzej Kleinrok jest wykładowcą na kierunkach pielęgniarstwo oraz położnictwo. Na swoim koncie ma blisko 300 publikacji naukowych. Jest promotorem sześciu prac doktorskich i ponad 250 prac licencjackich i magisterskich.

Prof. Kleinrok ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie w 1978 r. zdobył doktorat w Akademii Medycznej w Lublinie, zaś w 2004 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.  W swojej pracy zawodowej był ordynatorem Oddziału Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, członkiem zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, ekspertem Ministerstwa Zdrowia, biegłym sądowym, członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie kardiologii, wykładowcą akademickim.

Źródło: Akademia Zamojska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe