Lubaczów. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

  • 01.02.2023, 12:03
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu Justyna Grabas
W dniach 27-31.01 na terenie Lubaczowa obchodzone były XV Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Zostały one rozpoczęte w Muzeum Kresów w Lubaczowie przez spotkanie z członkami rodziny uratowanymi z holokaustu. Ora Regev przybyła z Tel Awiwu, by opowiedzieć o historii swojej rodziny z Lubaczowa. Podkreślała również jak ważnym jest, chronienie wspomnień przed zapomnieniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu jest wydarzeniem corocznie obchodzonym przez społeczność Lubaczowa, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotra Zubowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, oprócz wykładów i warsztatów dla młodzieży odbył się także spacer pt.: „Śladami żydowskiego Lubaczowa.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe