Przedszkolaki rozpoczęły naukę gry w tenisa

  • 08.02.2023, 15:21 (aktualizacja 09.02.2023, 12:05)
  • Małgorzata Zaręba
Przedszkolaki rozpoczęły naukę gry w tenisa
Na hali tenisowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę (08.02) rozpoczęły się cykliczne zajęcia programowe ph. ”Powszechna Nauka gry w Tenisa", które prowadzi KT „Return” Zamość.

Głównym założeniem lekcji tenisowych jest prozdrowotny rozwój ruchowy. Zajęcia pozwalają od najmłodszych lat pokazać dzieciom, że poprzez sport można ciekawie i miło spędzić czas wolny. W zajęciach biorą udział zamojskie przedszkola, a dzieci na kortach uczą się podstawowych ruchów, a więc w jaki sposób prawidłowo trzymać rakietę, jak celnie uderzyć w piłeczkę oraz jak odebrać zagranie z przeciwnej strony kortu. Wszystkie te elementy od dzieci wymajają koncentracji i zaangażowania, ale najlepszą formą nauki gry w tenisa jest zabawa. Na czym polegała jedna z przeprowadzonych lekcji tenisowych z sześciolatkami?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi wśród zamojskich przedszkoli cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojskie przedszkola z zajęć korzystają nieodpłatnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Smyk podkreśliła, że opiekę trenerską oraz sprzęt sportowy, niezbędny do przeprowadzenia zajęć zapewnia klub.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia na kortach to głównie gry i zabawy, które z korzyścią wpływają na rozwój psychoruchowy dzieci.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gry i zabawy towarzyskie dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia dla każdej z grup przedszkolnych w poprzednich latach prowadzone były co tydzień, a w tym roku ze względu na ograniczone możliwości finansowe odbywają się raz w miesiącu. Beata Kopaczewska przyznała, że przedszkolakom potrzebny jest ruch. Ogólnorozwojowe zajęcia tenisowe, które odbywają się w formie zabaw z wykorzystaniem przyrządów sportowych sprawiają, że dzieci są radosne i zadowolone.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Udział przedszkolaków w tego typu zajęciach to przede wszystkim korzyści zdrowotne ponieważ poprzez ruch rozwijana jest ich koordynacja. Ponadto poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych dzieci mają możliwość nawiązania przyjaźni, a poprzez rywalizację nabierają większej pewności siebie. Dzieci uczęszczające na zajęcia sportowe są radosne, a drzwi KT Return Zamość otwarte są dla wszystkich. Osoby, które chciałyby uzupełnić szeregi klubu mogą na treningi dołączyć w każdej chwili. By rozpocząć przygodę z tenisem ziemnym wystarczą chęci, bo zajęcia adresowane są do wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu posiadanych umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat zapisów można uzyskać w biurze KT Return, którego siedziba mieści się przy hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 lub telefonicznie pod nr (84) 639 58 25.


  

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe