Trwa Tydzień Małżeństwa

  • 08.02.2023, 18:51
  • Justyna Przeszło
Trwa Tydzień Małżeństwa Źródło: https://www.wroclaw.pl/
Tydzień Małżeństwa to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest propagowanie idei trwałej i bliskiej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie, a także promowanie instytucji małżeństwa. Rozpoczął się wczoraj, 7 lutego i zakończy się 14 lutego w święto zakochanych.

W ciągu tego tygodnia warto przyjrzeć się bliżej definicji miłości, którą podaje Dorota Szatraj, diecezjalny doradca życia rodzinnego w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Miłość sprawia, że człowiek może "góry przenosić", inaczej spogląda na świat, jest szczęśliwy, czuje się spełniony. Ludzka miłość jest odbiciem miłości Boga do całego świata. Bo cały świat został stworzony z miłości, która go przenika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kwestię miłości małżeńskiej wielokrotnie poruszał św. Jan Paweł II. Mówił on, że „jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, który nieustannie obecny jest w sakramencie małżeństwa (…)”.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Tydzień Małżeństwa to wydarzenie zachęcające małżonków do pogłębiania więzi i rozwoju wzajemnej relacji. Konferencje, warsztaty, kursy tańca, spacery po lesie i randki małżeńskie odbywają się w różnych miejscach w Polsce. Tegoroczny Tydzień Małżeństwa realizuje się pod hasłem „Czas na miłość”.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe