Wspomnienie bł. Anny Katarzyny Emmerich, mistyczki i wizjonerki

  • 08.02.2023, 19:08
  • Justyna Przeszło
Wspomnienie bł. Anny Katarzyny Emmerich, mistyczki i wizjonerki Źródło: https://pl.wikipedia.org/
9 lutego Kościół wspomina w liturgii mistyczkę, wizjonerkę, bł. Annę Katarzynę Emmerich, której wizje stały się sławne w naszych czasach za sprawą jednego filmu o męce i śmierci Jezusa Chrystusa.

Krótki biogram błogosławionej przedstawia ks. Krzysztof Hawro, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starym Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 2005 roku możemy w Polsce oglądać film "Pasja", wybitnego reżysera i aktora Mela Gibsona.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Bł. Anna Katarzyna Emmerich w ciągu swojego życia doświadczała mistycznych wizji, dotyczących szczegółów z życia Jezusa i Maryi. Spisywał je przez 5 lat Klemens Brentano, niemiecki poeta i prozaik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bł. Anna Katarzyna swoje cierpienia ofiarowywała za nawrócenie grzeszników i za dusze w czyśćcu cierpiące, które często prosiły ją o modlitwę. Była przy tym kobietą całkiem naturalną, nawet wesołą, ale mającą w sobie coś nieokreślonego. Miała dar rozpoznawania stanu ducha ludzkiego. Przez lata nie przyjmowała żadnych pokarmów, z wyjątkiem Komunii świętej. Zmarła w Dülmen w dniu 9 lutego 1824 roku. Beatyfikował ją św. Jan Paweł II, 3 października 2004 roku.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe