Światowy Dzień Chorego w lubaczowskiej Konkatedrze

  • 11.02.2023, 09:04
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Światowy Dzień Chorego w lubaczowskiej Konkatedrze Ks. Andrzej Stopyra
W piątek, 10 lutego, w Konkatedrze w Lubaczowie, miała miejsce uroczysta Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego.

Podczas Eucharystii wszyscy wspólnie prosili o błogosławieństwo dla chorych i służb, które zajmują się chorymi. W Konkatedrze zgromadzili się liczni pracownicy opieki zdrowotnej, pracownicy szpitali, Domów Pomocy Społecznej oraz osoby, które zajmują się osobami schorowanymi. Hasło tegorocznego Dnia Chorego to „Mniej o nim staranie”, mówi Dziekan Dekanatu Lubaczów, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystej Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Biskup Marian Rojek, w którym serdecznie podziękował wszystkim zajmującym się chorymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Homilię zakończył pozdrowieniami kierowanymi do chorych, do służby zdrowia, do osób życia konsekrowanego i do duchownych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni przeszli do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, by uczestniczyć w przygotowanej części artystycznej Powiatowo – Dekanalnych Obchodów Światowego Dnia Chorego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe