Bartosz Ożóg, utalentowany szachista

  • 23.02.2023, 14:27 (aktualizacja 17.04.2023, 09:57)
  • Małgorzata Zaręba
 Bartosz Ożóg, utalentowany szachista Fot. Zamość Szachami Stoi
Zajęcia szachowe prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a młodzi zawodnicy na licznie organizowanych zawodach osiągają duże sukcesy.

W Kielcach w czwartek (16.02) odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiego Eko-Logicznego Turnieju Szachowego. W turnieju finałowym wzięli udział szachiści z terenu całej Polski, bo z: Czeladzi, Częstochowy, Dębicy, Inowrocławia, Kielc, Krosna, Łodzi, Olkusza, Przemyśla, Siedlec, Świdnicy, Świdnika, Tarnobrzega i Zamościa.   Startujący młodzi szachiści byli z miast, które przeprowadziły eliminacje i wyłoniły finalistów. Miasto Zamość reprezentował Bartosz Ożóg, wychowanek Koła Szachowego Młodzieżowego Domu Kultury. Andrzej Czochra prezes Zamojskiego klubu szachowego, który prowadzi zajęcia szachowe w MDK przyznał, że Bartosz Ożóg w rywalizacji grupy do lat dwunastu zajął pierwsze miejsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzca zdradził jak rozpoczął swoją przygodę z szachami.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzeja Czochra dodał, że finaliści otrzymali ekologiczne nagrody.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzeja Czochra dodał, że reprezentant Młodzieżowego Domu Kultury jest niezwykle uzdolnionym zawodnikiem. W grudniu ubiegłego roku wziął udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w katowickim Spodku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Ożóg zdradził jak wyglądały przygotowania do zmagań rangi Mistrzostw Europy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Ożóg dodał, że zasady gry w szachy nie są trudne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Już w marcu wszyscy szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności ponieważ w Zamościu odbędą się dwa patriotyczne turnieje. W środę (01.03) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu zorganizowane zostanie wydarzenie szachowe „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Natomiast kolejnym turniejem szachowym będzie wydarzenie ph. „Wilczym Tropem”, który zaplanowano na sobotę (04.03) w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu. Zapisy na turniej „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” prowadzone są do poniedziałku (27.02) w Młodzieżowym Domu Kultury pod numerem telefonu: (84) 638 44 46. Z kolei zgłoszenia na wydarzenie „Wilczym Tropem” przyjmuje Andrzej Czochra do końca miesiąca pod numerem telefonu: 606 966 403. Wszystkich szachistów serdecznie zachęcamy do zapisów ponieważ udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe