Mistrzostwa Polski w piłce plażowej w Zamościu

  • 14.07.2016, 10:03 (aktualizacja 14.07.2016, 10:49)
  • Małgorzata Kryk
Mistrzostwa Polski w piłce plażowej w Zamościu
Tegoroczny turniej odbywa się w pięciu miastach Polski: Gdańsku, Rybniku, Łódźi, Białymstoku i Zamościu. Nasze miasto jest jedynym miastem debiutantem wśród tegorocznych miast goszczących turniej ponieważ areną główną rywalizacji siatkarzy i siatkarek plażowych, walczących w eliminacjach mistrzostw Polski będzie Rynek Wielki. Na to wydarzenie wysypanych będzie180 ton piachu. Równolegle z Plażą Open na Rynku Wielkim będą odbywały się wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

W dniach 21 -24 lipca br. na Rynku Wielkim w Zamościu będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w siatkowej piłce plażowej PLAŻA OPEN 2016. Plaża Open rozpocznie się w czwartek (21.07) turniejem otwartym dla amatorów. Z kolei zawodowcy z całego kraju rozpoczną sportowe zmagania w piątek (22.07). Co ważne, siatkarze plażowi będą mieli do dyspozycji cztery boiska. Trzy z nich na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji posłużą do eliminacji, zaś czwarte, przeznaczone na finały, będzie znajdować się na Rynku Wielkim.
W programie Plaży Open nie zabraknie rozmaitych atrakcji – animacji, konkursów i zabaw dla kibiców w różnym wieku.
 W sobotę (23.07) w godz. 10.00-18.00 odbędzie się turniej główny Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn, a od godz. 15.00 na dużej scenie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży.
O godz. 18.00 zostanie rozegrany Mecz Gwiazd, gdzie siatkarze zmierzą się z drużyną Zamościa. Natomiast wieczorem o godz. 20.00 w ramach ŚDM będzie można bawić się na koncercie Golec uOrkiestry.
Niedziela (24.07) upłynie pod znakiem ćwierć finałów, półfinałów i wreszcie finału Plaży Open, a ten ostatni będzie transmitowany przez TVP Sport.
Sportowych emocji nie zabraknie także podczas Światowych Dni Młodzieży, ponieważ w piątek (22.07) na uczestników czeka Dzień Sportu, który będzie odbywał się na terenach OSiR-u i Zalewu Miejskiego.


Szczegółowy plan wydarzeń na plakacie i pod linkami:
[kliknij tutaj]
[kliknij tutaj]
 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe