Odnówmy razem Cmentarz Parafialny w Zamościu

  • 14.03.2023, 10:57 (aktualizacja 15.03.2023, 00:53)
  • Joanna Suszko
Odnówmy razem Cmentarz Parafialny w Zamościu
Na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu potrzebne są pilne prace remontowe i konserwatorskie.

Odnowy wymagają m.in. aleje cmentarne, ogrodzenie, brama wejściowa ze schodami, kaplica cmentarna oraz tzw. domek grabarza. Koszt prac szacowany jest na około 4 mln zł. Istnieje możliwość pozyskania środków zewnętrznych, ale potrzeba zebrać wkład własny. Organizatorami inicjatywy są Parafia Katedralna w Zamościu oraz Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

O rodzaju prac na cmentarzu, potrzebnych środkach i formach wsparcia dzieła odnowy cmentarza mówił w studiu Katolickiego Radia Zamość ks. Robert Strus, proboszcz parafii katedralnej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ofiary na prace remontowe i renowacyjne na cmentarzu można złożyć przez bezpośrednie wpłaty na konto: 09 1020 5356 0000 1502 0186 1020, wpłaty poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/ oraz poprzez nabycie cegiełek w parafiach o nominałach 50, 100 lub 200 zł.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe